ژانویه 23, 2022

راهکارهای افزایش اعضا کانال تلگرام

افزایش ممبر های کانال تلگرام

افزایش اعضا کانال تلگرام امروزه به روش های متعددی انجام می شود، اما کدام روش بهترین و سرع ترین روش است؟

از زمان اضافه شدن قابلیت ساخت کانال تلگرام و به اشتراک گذاری مطلب و عکس و فیلم … کانال های بسیاری با موضوعات مختلف ساخته شدند و رقابت برای جذب مخاطب روزانه افزایش یافته است و تبدیل به دغدغه مهمی برای مدیران کانال ها شده است.
در ابتدای ایجاد کانال، ادمین اصلی (سازنده کانال) میتواند تا 200 نفر از مخاطبین دوطرفه خود یعنی کسانی که شماره آنها را دارد و آنها نیز شماره او را دارند را به کانال اضافه کند. این امکان از سوی تلگرام برای شروعی خوب برای مدیران کانال ها قرارداده شده است. مشکل اصلی این قابلیت، عضو کردن اشخاص بدون اطلاع و اختیار و درنتیجه امکان ایجاد ناراحتی و به دنبال آن ترک کانال می باشد..

iqkavjux

ممبرهای کانال خود را چگونه افزایش دهیم ؟!

 

1- قراردادن مطالب مفید و کاربردی
وقتی قصد افزایش ممبرهای کانال خود را دارید، بهترین راه جذب مخاطبین ارائه وتولید مطالب ارزشمند است طوری که مخاطبین فعلی کانال تشویق شوند تا اقدام کنند به پخش و نشر کانال شما در گروه های دیگری که در آنها عضو هستند و افرادی که در آن گروه ها عضو هستند با دیدن مطالب بازنشر شده از کانال شما و پسندیدن آن به عضویت در کانال شما تشویق شوند. برای این منظور توجه به توصیه های زیر می تواند مفید باشد:
۱٫ مورد اولی که خیلی مهم است باید تصویر لوگو و توضیحات (Description) مناسبی برای کانال خود انتخاب کنید.
۲٫ نکته ی دوم باید حتمادر انتهای هر پستی که در کانال منتشر می کنید شناسه (ID, Username) کانال یا URL (لینک) آن را قراردهید تا اگر که پست های کانال توسط اعضاء در گروههای دیگرفوروارد میشوند لینک کانال هم فرستاده شود.
۳٫ نکته مورد توجه بعدی، عضویت در گروه ههای مختلف به منظور انتشار پست های خود با لینک و ادرس کانال در زیر آن است، تا توسط اعضاء گروه ها دست به دست شود. این کار شما یکی از موثرترین راه ها می باشد. البته این را بدانید و بیاد داشته باشید که در تبلیغ کانال ها حتما از عکس و تصویر و لینک دعوت استفاده کنید.

2- معرفی کانال در رسانه های مختلف
راه دیگر تاثیر گذار که می تواند نقش مهمی در افزایش اعضاء کانال داشته باشد منتشر کردن اطلاعات و نشانی URL کانال در وب سایت های اینترنتی است. برای اینکار شما می توانید در گوگل جستجو کرده وبه پیدا کردن وب سایت هایی که در آن جا لیست کانال های تلگرام را به اشتراک می گذارند اقدام کنید و درنهایت اقدام به به اشتراک گذاری اطلاعات کانال خود کنید مثلاً بصورت ارسال نظر (Comment) و …
همچنین راه دیگر استفاده از دیگر شبکه های اجتماعی مثل فیسبوک، گوگل پلاس، لینکدین و … نیز می تواند مفید باشد.

3- هدف گذاری و انتخاب موضوع مشخص
ابتدا باید هدف خود از ساخت کانال را مشخص کنید و به دنبال آن به هیچ عنوان بعد از مدتی لینک و موضوع کانال و تغییر ندهید، و همچنین باید سعی کنید مطالبی را که مرتبط با نام و پیشینه کانال هستند منتشر کنید تا از ریزش اعضاء جلوگیری شود. به طور مثال اگر در کانالی که از اسم و توضیحات آن برمی آید که یک کانال علمی باشد اگر مطلب طنز یا سیاسی ارسال شود امکان دارد بعضی از اعضاء از این موضوع خوششان نیاید و کانال را ترک کنند.
همچنین موضوع کانال خود خیلی تاثیر گذار است و نقش مهمی در آینده آن دارد. مثلا موضوعات کانال هایی که حالت سرگرمی دارند و یا حاوی مطالب طنز هستند بهتر از کانالهای تجاری، علمی و … در جذب اعضا موفق هستند.
4-حفظ اعضای کنونی، سپس افزایش اعضا

نکته مهم دیگر که در حفظ اعضا کانال بسیار مورد توجه است حفظ و ثبات اعضا کنونی است و سپس جذب ممبرهای دیگر. یعنی شما باید بتوانید درکانال جاذبه ای ایجاد کنید که اگر عضو جدیدی به وارد شد به ماندن در کانال تشویق شود نعه برای ترک کردن آن. در همه کانال ها همواره جذب عضو وجود دارد اما در بسیاری از آنها ریزش اعضاء به قدری است که نه تنها رشدی در تعداد اعضاء دیده نمی شود بلکه کاهش در تعداد اعضاء قابل لمس می شود. دلیل ریزش آن هم این است که یا موضوعات جذابی ندارد یا تبلیغات انجام می شود به طور خلاصه مطالب مفید و جذابی برای مخاطبانتان ندارید.

5- کارگروهی

قابلیت دیگر موجود در تلگرام که کمک زیادی به مدیریت و افزایش ممبر میکند، این است که چند مدیر (Admin) انتخاب کنید، اگر که افراد مورد اعتمادی میشناسید می توانید آنها را ادمین کنید تا در انتشار مطالب کانال به شما کمک کنند. اگر که مطالب با کیفیت تولید کنید بطبع احتمال انتشار آنها در دیگر گروهها و جذب عضو بالاتر خواهد رفت. البته این نکته را نیز در نظر داشته باشید که ادمین های کانال نباید زیاد باشند چون ممکن است از آن طرف بام بیوفتید و اگرتولید محتوا زیاد شودنتیجه ی عکس می دهد عده ای از اعضاء بدلیل عدم وقت برای چک کردن همه آنها کانال را ترک کنند.
موضوع دیگر اینکه اگر کانال شما چند مدیریتی می باشد حتما با هماهنگ باشید تایک مدیر آنلاین داشته باشید. همچنین با یکدیگر همفکر شده و مشورت کنید و تبادل ایده و اطلاعات داشته باشید تا بتوانید مطالب بهتر و ارزشمندتری منتشر کنید.

7- تبادل لینک با کانال های پرمخاطب و مرتبط با موضوع

راه دیگری که می تواند خیلی موثر واقع شود و سریعا به رشد اعضاء کانال تان کمک کند تبلیغ کردن در کانال هایی که پر مخاطب هستند می باشد شما در خود تلگرام می توانید اینکار را به دو روش تبلیغ متقابل و تبلیغ پولی انجام دهید.
در روش اول یعنی تبلیغ متقابل (که به مبادله لینک هم معروف است) شما می توانید با مدیر کانال دیگری بر سر این موضوع به توافق برسید که که شما تبلیغ کانال وی را در کانال خود قرار دهید و در عوض وی نیز کانال شما را در کانال خود تبلیغ کند کاری که این روزها در بسیاری از کانال ها مشاهده می کنید. البته هر دو کانال طرفین معمولا با تعداد اعضاء برابر تبادل لینک را انجام می دهند.
مورد دیگر اینکه تبادل لینک در یک دوره ابتدائی جذابیت دارد ولی اگر بیش از اندازه از آن استفاده شود باعث افت کیفیت کانال و خود دلیلی برای ترک کانال توسط اعضاء می شود. سعی کنید این تبادل یا تبلیغات کانال دیگر را به طور مداوم انجام ندهید مثلا در روز یک یا نهایتاً دوبار اینکار را انجام دهید.زیرا مخاطبان شما خسته و کانا ل را ترک می کنند.
در روش دوم که مختص کانال های با اعضاء بالای ۱۰۰ هزار نفر است مدیران کانال با دریافت مبالغی اقدام به تبلیغ کانال شما در کانال خود خواهند کرد.

7- مواردی دیگر

آدرس کانال خود را کوتاه و طوری انتخاب کنید که به سادگی به حافظه سپرده شود و در تایپ آن مشکلی نداشته باشند. هرچند که الان انتخاب شناسه مناسب بدلیل وجود زیاد کانال ها کار سختی شده است.
موضوع مهم دیگر زمانبندی مناسب در انتشار پست ها می باشد، مثلا جوری نباشد که در یک ساعت ۱۰۰ مطلب منتشر کنید و در بقیه روز هیچ مطلبی منتشر نکنید.
از تکرار مطالب درکانال بپرهیزید چرا که باعث افت جذابیت کانال می شود.
سعی کنید حتماً نوع کانال عمومی باشد، هر کاربر می تواند ۴ کانال عمومی (Public) داشته باشد. زیرا کانال های عمومی در نتایج جستجو کاربران نمایش داده می شوند و این خود می تواند یکی از راه های جذب عضو باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *